lite saker jag behöver
En träningskompis. Alla mina polare bara super och spyr. Jag vill addera någon som gillar löpning, kanske kajakpaddling, gärna hästar och friskis och svettis till mitt vänbibliotek. Du ska gärna bo på söder och va soft. Du ska alltid va sugen.
Någonting att göra mellan den 19 och 28 juni. Jag behöver komma bort. Framtiden ska nämligen slänga sig ut från ett flygplan hela den veckan och jag vet att jag kommer ha en livskris plus känna mig ensam. Både midsommafton och hans födelsedag är han borta. (Visst får man ingen present om man reser bort över sin egen födelsedag?)
Jag vill alltså åka och hälsa på just dig. I Sverige eller någon annanstans. Bjud in mig!
Behöver ifall hundarna inte är välkomna även hundvakt.

2 June 2009 ungefär kl. 18:19
Hejhej!
Önskar jag kunde bjuda dig till Paris men jag är i Sverige då. Hittar gärna på massa kul hemma i sthlm. kommer 8 – 15 juni (berlin 15 -22) och sen sthlm 22 juni – 8 juli.
Puss!
3 June 2009 ungefär kl. 08:31
Hej. Jag tror du behöver mig. Är dock småfet och en smula ur kondition för tillfället men jag är motiverad, bor på söder, gillar hästar (tveksam till kajak) och ska semestra på västkusten. Vi kanske både kan träna ihop och hitta på nåt annat sköj? Är sjukt trött på festande överlag och behöver nytt hälsosammare, läs nyktert, umgänge.
Hör av dig om det låter intressant.
*Hoppfull 76:a*
3 June 2009 ungefär kl. 09:12
jag tycker du ska tänka såhär:
lina thomsgård
3 June 2009 ungefär kl. 09:16
Alex: Det låter toppen!! Vi hörs tycker jag.
Schmarro: Hon vill vara friskus med mig eller passa mina hundar?? Hoppas mest på det första.
3 June 2009 ungefär kl. 10:50
det låter som vi skulle behöva varandra! jag gillar att träna men inte själv, fattar ju att du bor i huvudstaden, bor ju i gbg..
3 June 2009 ungefär kl. 12:42
jag har en kompis som har lite kajaker som vi borde kunna låna. men du borde testa att klättra, det är grymt bra träning och roligare än friskis och svettis.
3 June 2009 ungefär kl. 13:46
kom o hälsa på oss i bcn vettja!
3 June 2009 ungefär kl. 19:15
Jag behöver oxå en träningskompis! tyvärr bor jag i Solna. Jag är alltid på att dra ut och jogga eller liknande, always, men klart en fördel om man bor nära varann.
3 June 2009 ungefär kl. 21:37
Om jag flyttar till Sthlm igen tränar jag mer än gärna med dig. Skulle vilja bli ett träningsfreak. Så kan jag sluta supa. Det vill jag också.
Innan dess är du välkommen att hälsa på i CA, kom innan 23 juli. Puss
4 June 2009 ungefär kl. 17:02
är det jag som super och spyr?
4 June 2009 ungefär kl. 17:10
Nja, du är mest så himla ölsugen hela tiden, och vägrar ju spinna med mig!!!
8 June 2009 ungefär kl. 16:35
JAG VILL TRÄNA MED DIG!
bor i solna, men det gör ju inget. ääälskar hästar och friskis och tjatar alltid på min karl om att paddla, men han vägrar… och så köpte jag precis ett par nya löpardojjor på löplabbet, men de är bara använda tre gånger.. de vill ut och bli slitna!!!
8 June 2009 ungefär kl. 18:21
men anastelle, du pratar ju om mig!
friskis – check
löpa – check (ska vi springa MIDNATTS ihop?)
kajakklubb – köper medlemskort i sommar på ökk
det enda jag inte är galen i är hundar.
8 June 2009 ungefär kl. 18:54
Ja Linis, vi bokar midnatts nu. NU!