På torsdag, den 27e är det då

Skridskollektivet Blades Of Glory tar över vita baren på Spy Bar och visar varför isen passar bättre på rinken än i drinken. Med Anastelle Wieslander och Pelle Tamleht i båset bjuds det på snuskiga hiphop-piruetter, hala pophits och iskalla mixar som aldrig skär sig.

Under kvällen kommer bland annat ”Ice Ice Baby” samt självklart ”Blades of glory” att pumpa ut i jumbotronen. Dessutom premiärspelning av dunderhiten ”Alla som inte åker skridskor är våldtäktsmän” (Tamleht/Wieslander edit). Inget hjälmtvång.

Kolla här för mer information.

10 kommentarer på “På torsdag, den 27e är det då”

  1. Whatever skrev:

    Kommer vem som helst in där hur som helst? Alltså även jag?

  2. anastelle skrev:

    alla med skridskor kommer in

  3. therese svensson skrev:

    mehhjagkommer! jag är hockeydotter no1! jag hade hockeyklubben CROSSCHECK på debaser malmö men skåningarna har aldrig sett is så jag fick förklara allting. jag tar på min boston bruins hatt och stå längst fram och önskar gary glitter och opus “life is life”. jag kan dock inte åka skridskor.

  4. anastelle skrev:

    jo men JAG VET therese
    vi ska spela alla islåtar, lovar
    du kanske vill låna min susp?

  5. therese svensson skrev:

    jag tror susp är nasty? är den REN? jag blev crosscheckad på en klubb för en månad sen och hade ont i ryggen i två veckor. vad är det för dresscode?

  6. pelle skrev:

    Therese: Vad tror du själv att det är för dresscode? glöm inte skydden bara, dom är skitnervo med parketten.

  7. jazzhands skrev:

    jag kan inte komma… ska jobba 07:30 dagen efter. så trist

  8. jazzhands skrev:

    förresten; har Lina blivit deletad från Facebook IGEN!??

  9. anastelle skrev:

    jazzhands skojar

  10. anastelle skrev:

    pelle = snygg

Skriv en kommentar, hörru!