På torsdag, den 27e är det då
Skridskollektivet Blades Of Glory tar över vita baren på Spy Bar och visar varför isen passar bättre på rinken än i drinken. Med Anastelle Wieslander och Pelle Tamleht i båset bjuds det på snuskiga hiphop-piruetter, hala pophits och iskalla mixar som aldrig skär sig.
Under kvällen kommer bland annat ”Ice Ice Baby” samt självklart ”Blades of glory” att pumpa ut i jumbotronen. Dessutom premiärspelning av dunderhiten ”Alla som inte åker skridskor är våldtäktsmän” (Tamleht/Wieslander edit). Inget hjälmtvång.
Kolla här för mer information.


22 December 2007 ungefär kl. 15:42
Kommer vem som helst in där hur som helst? Alltså även jag?
22 December 2007 ungefär kl. 16:17
alla med skridskor kommer in
22 December 2007 ungefär kl. 16:27
mehhjagkommer! jag är hockeydotter no1! jag hade hockeyklubben CROSSCHECK på debaser malmö men skåningarna har aldrig sett is så jag fick förklara allting. jag tar på min boston bruins hatt och stå längst fram och önskar gary glitter och opus “life is life”. jag kan dock inte åka skridskor.
22 December 2007 ungefär kl. 16:33
jo men JAG VET therese
vi ska spela alla islåtar, lovar
du kanske vill låna min susp?
22 December 2007 ungefär kl. 20:07
jag tror susp är nasty? är den REN? jag blev crosscheckad på en klubb för en månad sen och hade ont i ryggen i två veckor. vad är det för dresscode?
22 December 2007 ungefär kl. 20:55
Therese: Vad tror du själv att det är för dresscode? glöm inte skydden bara, dom är skitnervo med parketten.
23 December 2007 ungefär kl. 20:22
jag kan inte komma… ska jobba 07:30 dagen efter. så trist
23 December 2007 ungefär kl. 20:23
förresten; har Lina blivit deletad från Facebook IGEN!??
23 December 2007 ungefär kl. 21:25
jazzhands skojar
24 December 2007 ungefär kl. 05:20
pelle = snygg